کاربرد کمپرسور اسکرو در صنعت

کاربرد کمپرسور اسکرو در صنعت

شما مشتریان گرامی میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی کمپرسور رحیمی، محصولات خود را به راحتی خریداری کرده و دریافت نمایید. در این بخش کاربرد کمپرسور اسکرو در صنعت را برای شما توضیح داده ایم.

 

کمپرسورهای اسکرو در صنعت

به جرأت می توان گفت که کمپرسورهای اسکرو در پیشرفت تکنولوژی نقش مهمی را ایفا می کنند و باعث ایجاد آسایش و رفاه بیشتری می شوند؛ به گونه ای که تقریباً در هر مکانی می‌توان نشانی از آن‌ها یافت.

البته به جز مصارف صنعتی از کمپرسورهای اسکرو، این دستگاه ها در خانه ‌ها هم نقش مهمی ایفا می ‌کنند. یکی از مهم ترین موارد استفاده از کمپرسور اسکرو که می تواند رفاه و آسایش با خود به همراه بیاورد، به کارگیری از این دستگاه در یخچال‌ ها و کولرهای گازی مورد استفاده در خانه‌ها است.

هر چند که در هر وسیله‌ ای می‌توان نوعی خاص از این کمپرسورها را  یافت که متناسب با نوع کارکرد و عملکردی که باید انجام دهند در ساختار آن‌ها تفاوت‌ هایی ایجاد شده است.

 

عملکرد کمپرسور اسکرو در صنعت

کمپرسور اسکرو به این صورت عمل می کند که هوا یا گاز به واسطه روتورهایی که درون سیلندر وجود دارند، به جریان در می آیند. روتورهای اسکرو درست شبیه به پیچ های چند راه هستند و به صورت نر و ماده  به درون یکدیگر می پیچند و با این حرکت و چرخش باعث می شوند تا گاز یا هوای داخل کمپرسور به سمت جلو هدایت شود.

این کار در انتها موجب به وجود آمدن خلأ و وارد شدن دائمی گاز به درون کمپرسور خواهد شد و با کاهش یافتن فواصل موجود در بین مولکول های گاز ، افزایش فشار به چند برابر خواهد رسید.

هم چنین فاصله بین بدنه و رتورها باید کم باشد زیرا در صورتی که این فاصله زیاد باشد می تواند باعث نشتی درونی شود و عملکرد و کارایی کمپرسور اسکرو کاهش پیدا می کند و از سوی دیگر میزان حرارت و دمای آن افزایش پیدا کند.

در ابتدا هوای موجود در اطراف کمپرسور به داخل آن مکیده می شود و در بین چرخ دنده و پوسته  حبس می شود و میزان حجم آن با برخورد با رتورهای جفت، کم کم کاهش پیدا می کند و سپس این هوا از دستگاه خارج می شود.

به طور کلی اگر بخواهیم  عملکرد کمپرسور اسکرو را در یک جمله و خلاصه وار بیان کنیم باید بگوییم  که هوا از محیط اطراف این دستگاه  وارد آن می شود و پس از ایجاد تراکم در هوای وارد شده،  از این دستگاه خارج می شود.

 

مزایا

کمپرسور اسکرو دارای مزایای زیادی است که همین مزیت ها می توانند به شما کمک کنند تا خیلی سریع تر به اهداف خود دست پیدا کنید و نیازهای ضروری خود را برآورده سازید.

هوایی که به وسیله کمپرسور اسکرو تولید و خارج می شود، کاملاً تمیز و عاری از ذرات زائد است و این مسأله به دلیل عدم استفاده از روغن است. به عبارت دیگر، در صورتی که در کمپرسور اسکرو از روغن استفاده نشود، این کمپرسور می تواند هوایی را تولید کند که کاملاً فشرده، تمیز و پاک باشد.

در حال حاضر این نوع کمپرسور در صنایع مختلفی کاربرد دارد که این موضوع به دلیل کم بودن میزان هزینه های تعمیرات و نگهداری آن است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

به عبارت دیگر می توان گفت که کمپرسور اسکرو دارای مزیت های خاص خود است اما کم بودن هزینه های نگهداری و تولید هوایی تمیز و پاک از مهم ترین مزایای آن است.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *