کاهش صدای کمپرسور

کاهش صدای کمپرسور

شما مشتریان گرامی میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی کمپرسور رحیمی، محصولات خود را به راحتی خریداری کرده و دریافت نمایید. در این بخش کاهش صدای کمپرسور را برای شما توضیح داده ایم.

 

 کمپرسورهای هوا نقش کلیدی را در بخش تأمین فشار هوای موردنیاز دستگاه‌های صنعت چوب و صنعت رنگ و دیگر صنایع ایفا می‌کند. در استفاده طولانی‌مدت از کمپرسورها، شنیدن سروصدای زیاد برای شما آزاردهنده خواهد بود.

 به همین دلیل می‌توان با استفاده از تکنیک‌هایی صدای زیاد کمپرسور هوا را کاهش داد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت؛ اما نکاتی در ابتدا باید بدانید و دانستن آن برای هر فرد شاغل در کارگاه نیاز هست.

 درواقع ماشین‌آلاتی مانند کمپرسور هوا که اپراتور ارتباط مستقیم با آن ندارد بهتر است در یک فضای کاری جداگانه مورداستفاده قرار گیرند تا صدای آن‌ها به اطراف نرسد. همچنین اگر شرایط آب‌وهوایی و نگه‌داری از دستگاه مناسب باشند کمپرسورهای هوا می‌توانند در بیرون قرار بگیرند.

 کمپرسورهای روتاری (مانند کمپرسور برخی مدل‌های یخچال و کولر) عموماً صدای کم‌تری دارند؛ چون در طراحی آن‌ها محفظه عایق صدا قرار دارد که در بلندترین حالت می‌تواند ۷۰ تا ۷۵ دسی‌بل باشد.

راه‌های کاهش صدای کمپرسور

استفاده از گوشی محافظ

 بعضی از کمپرسورها می‌توانند صدای زیاد تا ۸۵ دسی‌بل را منتشر کنند. به همین منظور برای احتیاط بیشتر به کارگرانی که نزدیک کمپرسورها کار می‌کنند گوشی محافظ پیشنهاد می‌شود.

 استفاده از گوشی محافظ برای محافظت از گوش و سیستم شنوایی در زمان استفاده. از تجهیزات پر صدا عاقلانه‌ترین کاری است که هر فردی می‌تواند انجام دهد.

کمپرسور هوا را از محل کار خود دور کنید!

 یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رهایی از سر و صدا این است که دستگاه را در یک فاصله دور و قابل‌کنترل از محل کار خود قرار دهید. به طور مثال انتهای کارگاه و فضایی که از محل کار شما دور باشد محل مناسبی برای قراردادن کمپرسور هوا هست. به عبارتی می‌توان گفت این راهکار پاک‌کردن صورت‌مسئله است.

 فاصله مناسب می‌تواند سر و صدا را تا ۲۵ درصد کاهش دهد. شما می‌توانید با استفاده از شلنگ لوله‌کشی هوا را از کمپرسور هوا به دیگر قسمت‌های کارگاه برسانید.

کمپرسور را در محفظه ضد صدا قرار دهید

 مؤثرترین راه برای حداقل رساندن صدای یک کمپرسور هوا این است که آن را در محفظه عایق صدا قرار دهیم. شما می‌توانید یک جعبه چوبی (هر جنس دیگر که عایق صدا باشد) بسازید و کمپرسور هوا را در داخل آن قرار دهید. همچنین می‌توانید قسمت داخل جعبه را با استفاده از فوم‌های مخصوص پوشش دهید تا صدای دستگاه را به خود جذب کنند.

استفاده از پرده عایق صدا

  پرده‌های عایق صدا را هم می‌توان به‌عنوان یک راهکار برای کاهش صدای کمپرسور هوا در نظر داشت. یکی از راه‌های استفاده از این پرده‌های (عایق) صدا این است که آن‌ها را در یک محفظه دوطرفه که شامل دو دیوار است که باهم در زاویه ۴۵ درجه دارند قرار دهید.

کمپرسور را در انتهای کارگاه خود قرار دهید و با پرده اطراف آن را پوشش دهید.

پوشش اطراف کمپرسور با فوم عایق صدا

 درحالی‌که استفاده از محفظه چوبی ضد صدا مؤثرترین راه برای ازبین‌بردن سروصدای کمپرسورها است؛ ولی همچنان صدای با دسی‌بل بالا و معمولاً بیش از ۶۵ دسی‌بل را می‌توان با عایق صدا مانند فوم شانه تخم‌مرغی که فرکانس‌های بالا یا متوسط جذب می‌کند، کاهش داد.

 وقتی فوم عایق صدا دور دیوارهای محفظه کمپرسور یا دیگر ماشین‌های پر سروصدا کشیده می‌شود به‌راحتی می‌توان فرکانس بالای صدا را کاهش داد. به همین دلیل فوم‌های عایق صدا به عنوان گزینه‌ای مناسب برای عایق صدا کردن استودیوهای ضبط خانگی یا سالن تمرین شناخته شده‌اند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *