کمپرسور دیافراگمی

کمپرسور دیافراگمی

شما مشتریان گرامی میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی کمپرسور رحیمی، محصولات خود را به راحتی خریداری کرده و دریافت نمایید. در این بخش کمپرسور دیافراگمی را برای شما توضیح داده ایم.

 

کمپرسور دیافراگمی

پمپ دیافراگمی را می‌ توان نوعی از کمپرسور‌های رفت و برگشتی قلمداد کرد. در این نوع از کمپرسور‌ها برای فشرده سازی هوا از یک ممبران انعطاف پذیر استفاده می‌ کنند که به آن دیافراگم نیز گفته می‌ شود. در این دستگاه‌ از یک میله و یک میل لنگ استفاده شده تا توسط آن‌ها عمل رفت و برگشت دیافراگم به بهترین شکل ممکن انجام شود.

پمپ باد دیافراگمی می‌تواند بهترین گزینه برای فشرده سازی گاز‌های سمی و قابل انفجار باشد، به این دلیل که در آن‌ ها فقط دیافراگم و بدنه با گاز‌ها تماس دارند. این موضوع می‌تواند خطرات احتمالی از گاز‌های قابل انفجار را به حداقل برساند.

به طور کلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ هایی که پمپ باد دیافراگمی دارند، مقاومت بالای آن‌ها است. مقاومت بالای دیافراگم‌ها سبب می‌شود تا این بخش از کمپرسور، بتواند فشار گاز ورودی به دستگاه را تا حد بسیار زیادی تحمل کند.

 

اجزا

  • شیرهای توپی یا گلوله ها
  • محفظه تراکم سیال
  • ورودی پمپ دیافراگمی
  • دیافراگم اولیه (قسمت در تماس با سیال)
  • دیافراگم ثانویه (قسمت در تماس با هوا)
  • خروجی پمپ دیافراگمی
  • مبدل هوای فشرده

 

کاربرد کمپرسور‌های دیافراگمی

1. صنایع گاز و پتروشیمی: در این صنایع که با گاز‌های قابل انفجار سروکار دارند، استفاده از کمپرسور‌های دیافراگمی بسیار مناسب و ضروری است.

2. صنایع دارویی: در صنایع داروسازی و تولید محصولات دارویی، کمپرسورهای دیافراگمی برای فرایند‌های مختلف از جمله تولید و بسته‌بندی داروها استفاده می‌شوند.

3. سیستم‌های بیولوژی و آزمایشگاهی: کمپرسورهای دیافراگمی در سیستم‌های آزمایشگاهی و تجهیزات بیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4. شرکت‌های حفاری: در این شرکت‌ها برای مکانیزه کردن فرآیند حفاری و استخراج از زمین از کمپرسور‌های دیافراگمی استفاده می‌شود.

5. شرکت‌های پالایش گازها و نفت و گاز: این شرکت‌ها نیز برای پردازش گازها و نفت و گاز از کمپرسورهای دیافراگمی بهره‌می‌برند.

6. صنایع تولیدات اسید و باز: در تولید اسید و باز، کمپرسورهای دیافراگمی برای فرآیند‌های شیمیایی به کار می‌روند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *